PŘÍBĚH 2018

Přátelé, kamarádi, hasiči. Tento příběh, který jsme společně prožili v letošním roce 2018 je v něčem výjimečný a budeme si ho ještě všichni dlouho pamatovat. Prožili jsme spoustu dobrodružství a měli neméně zážitků. Rádi jsme připravovali pěkné akce a společně pozorovali radost dětí, které žijí v naší obci a blízkém okolí. Snažili jsme se tak jako každý rok, aby se smály a užívaly si bezstarostného dětství a měly na co vzpomínat. Myslíme si, že se nám to podařilo, tento rok byl opravdu bohatý na krásné časy. Rádi bychom poděkovali všem za účast na letošních akcích, které jsme se pro vás snažili připravit nejlépe, jak jsme jen dovedli. Průřez z nich si můžete připomenout v našem fotoalbu.

Mrzí nás ale, že úplný konec roku někdo zkazil nejenom nám, ale hlavně těm dětem, potažmo lidem v naší obci.

To, co nás čekalo na konci roku 2018 si nikdo z nás nedokázal představit ani v nejhorším snu. Žhář, který po nocích v naší obci začal zapalovat sběrná místa na shromažďování odpadu,  zapříčinil i požár našeho hasičského klubu, ze kterého nezbylo téměř vůbec nic. Přišli jsme prakticky o všechno. Jak uvedl místostarosta SDH Zdeněk Kubín  „Bylo to dvacet let práce a postupného budování, mnozí z nás tomu věnovali kus života,“

U požáru, který vypukl 28. 12. 2018 krátce po dvaadvacáté hodině, zasahovali profesionální hasiči z Přelouče a další tři jednotky dobrovolných hasičů ze Svinčan, Choltic a Heřmanova Městce. Proti rozjetému živlu jsme ale neměli příliš mnoho šancí.

Sbor dobrovolných hasičů ve Svinčanech je důležitým hybatelem veřejného a kulturního dění v naší obci. Nyní musíme s budováním našeho zázemí začít od nuly. Jednou z největších ztrát po tomto požáru je hudební aparatura, kterou jsme na všech akcích využívali. Pak samozřejmě další vybavení klubovny.

Rádi bychom poděkovali všem zasahujícím sborům za likvidaci požáru našeho klubu. Dále pak děkujeme Obci Svinčany a kamarádům za pomoc při likvidaci a vyčištění požářiště.

Děkujeme za podporu.

PS: Do nového roku více štěstí, zdraví a lásky, bez závisti a žhářů.