Pálení čarodějnic_2014

V letošním roce SDH ve Svinčanech pořádal poprvé bez podpory Obecního úřadu ve Svinčanech tradiční pálení čarodějnic, které se uskutečnilo  30.4.2014 od 19,00 hodin v areálu sportoviště ve Svinčanech u hasičské zbrojnice. Jako každoročně měla tato akce pořádaná dobrovolníky velikou návštěvnost. Připomenout si tento starý lidový zvyk a oslavit příchod jara přišlo více než 80 našich spoluobčanů. SDH zajistil pro přítomné děti opékání špekáčků, lampiónový průvod a soutěže.

Zapálení ohně na ochranu před čarodějnicemi a tajům tohoto zvláštního období přihlíželo téměř 30 dětí, které v doprovodu rodičů  s napětím očekávaly v tuto Filipojakubskou noc slet čarodějnic na čarodějnický sabat. Ti, kteří pozorně sledovali, měli to štěstí a pár prolétajících stvoření vznášejících se od svinčanských lesů viděli :-).
Počasí nám na tuto akci přálo a všichni jsme se dobře bavili. Noc z 30. dubna na 1. května byla pokládána za magickou a  my za celý Sbor dobrovolných hasičů ve Svinčanech děkujeme všem, kteří se mezi nás přišli podívat a společně s námi přivítali jaro.