Dětský den_2017

SDH Svinčany s podporou Obecního úřadu pořádal v sobotu 27. 5. 2017 od 10:00 hod. na sportovišti ve Svinčanech dětský den. Tématem letošního dětského dne bylo „POVOLÁNÍ A PROFESE“.  Děti si na 11-ti stanovištích vyzkoušely  různá povolání a profese, kterými se v dospělosti mohou třeba jednou zabývat.  Bylo neuvěřitelné, s jakým zápalem a nadšením se děti zhostily jednotlivých činností.  Kdo byl přítomen, mohl jen potvrdit, že jednotlivá stanoviště byla vtipně a důkladně připravena. Děti si mohly vyzkoušet profesi: číšníka, barmana, kuchaře, kováře, zahradníka, truhláře, učitele, hasiče, lékaře, malíře-natěrače a kadeřníka. Kdo měl zájem, mohl se nechat vyfotit s opravdovým Bédou Trávníčkem, který na náš dětský den také zavítal. O zábavu bylo postaráno díky nadšeným pořadatelům. Počasí nám v letošním roce přálo, bylo krásně teplo a slunečno. Dětský den navštívilo 55 dětí. Společně s dětmi se zde sešlo více než 140 účastníků, za což vděčíme všem, kdo si našel čas na příjemně strávenou sobotu ve společnosti sboru dobrovolných hasičů, děkujeme vám a těšíme se příští rok.